Araç Kiralama Koşulları

Araç Kiralayabilme Şartları Kiralama Yaşı
Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (R.Clio, Fiat Linea,)

Orta grup araçlar için 25 yaş (Ford Tourneo, Fiat Fiorino Skoda Fabia.)

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 500 TL, orta grup araçlar için 750 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. Bu bildirilen rakamlar en az tutarlardır, araç teslimi esnasında aracın markasına, kiralama gün sayısına vb. kriterlere göre ofis yetkilileri daha yüksek bir rakam bloke edebilirler. Kiralamanız bitiğinde blokelerin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Bu blokeleri bir satış işlemi olmadığı için bankaya ödemek zorunda değilsiniz.

Ehliyet Süresi
Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık

Orta grup araçlar için en az 3 yıllık

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.

Faturamı Nasıl Alabilirim?
Kiralamanın tamamlanmasının ardından kontratınız kapatılır ve en geç yedi iş günü içerisinde faturanız düzenlenir ve posta ile adresinize gönderilir.

İlave KM Paketi
Seçmiş olduğunuz araç grubuna göre, günlük kilometre sınırı uygulanmaktadır. İlave olarak kilometre paketini de satın alabilirsiniz.

Km sınırının aşılması halinde km başına 0.35 TL + KDV ile hesaplanır.

GÜN SAYISI

KM SINIRI / GÜN

1 GÜN

350 KM

1 – 3 GÜN

300 KM

4 – 7 GÜN

250 KM

7 – 14 GÜN

180 KM

15 - 30 GÜN

120 KM

Samuka Travel Rent a Car Fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler

Tam Kaza Sigortası (Top Cover CDW)

Kaza durumunda, 1000 TL` lik kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 1000 TL `ye kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları vb) polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır.

Lastik Cam Far Sigortası (LCF)

Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar. Araç rezervasyonu yaparken LCF sigortasını da seçebilirsiniz.

Muafiyet Tutarı

Muafiyetsiz Kaza Sigortası

Lastik Cam Far

Tam Kaza

ECONOMY

1000 TL

10 TL/gün

7 TL/gün

20TL/gün

COMPACT

1.500 TL

13 TL/gün

8 TL/gün

20TL/gün

Tek Yön Ücreti

Aracın belirtilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)

Yakıt

Araçlar mümkün olduğunca boş depo teslim edilir ve boş depo teslim alınmak istenir. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %25- %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.

HGS
Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisi için kullanım ücreti ve ilaveten 5 TL/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 1 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir. 1. sürücüden sonraki her bir sürücü için 10 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın Samuka Travel ofisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

- Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
- Dönüş istasyonunun değişikliği
- Araç grubu değişikliği
- Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
- Saat Farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin `si kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir. Araç uygunluğu olmayan lokasyonlar olabilir.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Rezervasyon yaptırmış olsanız dahi Samuka Travel gerekli gördüğü hallerde aracı teslim etmeyebilir. Detaylı bilgi için ofisimizi arayabilirsiniz.

Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için "Fiyat Koşulları"`nı okuyarak bilgi alabilirsiniz.
Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında "mail order" veya "hesaba havale" yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir.
Peşin ödemeli rezervasyonlarda; Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan en az 48 saat öncesine kadar 1/3`ünü, bu süreden yani 48 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir 2/3`ünü tahsil edilir. İptal bildirimleri yazılı olarak: Faks: +90 242 855 3008,

e-posta: info@samukatravel.com adreslerine yapılmalıdır.

Rezervasyon ve kiralama aşamasındaki kiralama gününde bir değişiklik olması halinde günlük kira ücreti %25 artırılarak hesaplanır.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.