Tur Talep Formu

KEKOVA TEKNE TURU

Sabah 09:00da size özel seçtiğimiz araçlarımızla 1 saat yolcuğun ardından Kekova‘ya varış yapıyoruz. Bize özel tekneye geçiş yapıp Kekova adasının eşsiz koylarındaki denizin maviliğinde buluşuyoruz.Teknelerimizin içinde kabinler ve lavabolar bulunmaktadır. Ayrı ayrı koylarda denizin tadını çıkarmanız için yüzme molaları veriyoruz. Öğle yemeğini -Tavuk ızgara ve 5 çeşit açık büfe yemek olmak üzere- teknede yiyoruz. Yemekten sonra çay ve meyve servisi yüzme molası verdiğimiz diğer koyda yapılmaktadır.
Sonra Batık Şehir'i görüyoruz fakat tarihi bir bölge olduğu için durmak ve yüzmek yasaktır sadece tekneden gözlemliyoruz, teknenin alt cam bölümünden anfora ve eski kalıntıları gözlemliyoruz. Lahit mezarlarını gözlemliyoruz.
Kekova adası, İtalyan işgalinden sonra adanın hangi ülkeye ait olacağı konusunda Türkiye ve İtalya arasında bir süre uzlaşılamamış, daha sonra ada 1932 yılındaki anlaşma ile Türkiye'ye bırakılmıştır. iskeleye 5 te geri dönüş yaparak teknemizden çıkış yapıyoruz . Daha sonra araçlarımıza geçiş yapıp dilerseniz demre de 20 dk bir mola vererek Burc adındaki şifalı su kaynaklarına uğruyoruz.19:00 civarında turumuz son bulmaktadır..
Tarihin ışığı altında keyifli, eğlenceli ,huzur dolu mavi yolculuk gezintisi yapmak , denizin kat kat mavisinle buluşmak için Kekova adasını tercih etmelisiniz…