Tur Talep Formu

TÜPLÜ DALIŞ

Sabah 11:45’te size özel ayarladığımız araçlarımızla Tekirova ya doğru 45 dk lık bir yolculuğa çıkmaktayız. Yolculuğumuzun ardından Tekirova da bulunan Dalış okulumuza geliyoruz dalış okulumuzda kısa bir eğitimin ardından teknemizde 30 dk Üç Adalara doğru bir yolculuk yapıyoruz ve Üç Adalarda dalışımızı sağlıyoruz 45 dk süren dalışımız esnasından birbirinden güzel deniz canlılarını , batıkları görüyoruz . Ve hiç yüzmesini bilmeyen ve ilk defa dalan kişiler bile çok rahatlıkla dalış yapabilmektedir.

Tekirova sahillinde Mağara, Piknik,Martı ve Küçük Ada olan dört ada vardır. Küçük Ada, Piknik Adası'nın arkasında olduğu için sahilden görünemez. Üç Adalar, Antalyanın batısında yer almış olan dünya kriterlerine uygun nadir dalış merkezlerinden biridir.
Üç Adalar 2 adet su altı mağarası 9 adet resifin bulunduğu olabildiğince geniş dalış bölgesidir. Su altındaki resiflerin yüzeyleri çeşitli deniz bitkileriyle kaplı kayalardan oluşmaktadır. Bu duvarların yüzeylerinde farklı büyüklüklerde kovuklar bulunur. En büyük resiflerden biri olan Kanyon resifi adını dik olan iki kayanın tıpkı kanyon gibi geçit vermesinden alır. Resifin en sığ noktası 7 metre olup Piknik Adasının kuzey doğusunda yer almaktadır. 14 metre ile 30 metre arasında her seviyeden dalıcıya hitap etmektedir, görüş mesafesi oldukça iyidir..
Dalış turundan sonra araca geçiş yaparak dönüş için yola koyuluyoruz.
Şehir yaşamındaki olumsuz etkilerden ve iş dünyasındaki, yorucu ve stresli tempo insana kabus yaşatmakta bunlardan kurtulmak, su altının heyecan veren , nefes kesen dünyasını keşfetmek,maviliklere aşık diğer arkadaşlarınızla bu duyguyu yaşamak isterseniz tüplü dalış turuna katılabilirsiniz.